Kryptowaluty - Jak zarabiać Bitcoiny?

Bitcoin notowania – 2 tysiące dolarów różnicy w jeden dzień

bitcoin notowania

Bitcoin notowania – przerwanie trendu wzrostowego

Wczorajszy dzień na rynkach kryptowalut był szalony, a głównym aktorem był oczywiście Bitcoin. Najpopularniejsza waluta cyfrowa przez większość dnia kontynuowała szalone wzrosty z ostatnich tygodni i otarła się o granicę 12 tysięcy dolarów. Jednakże, później nastąpiły gwałtowne spadki spowodowane liczną wyprzedażą Bitcoina przez inwestorów. W rezultacie, do końca dnia Bitcoin spadł do granicy 10 tysięcy dolarów. To ogromna amplituda w ciągu jednego dnia.

To tylko utwierdza nas w przekonaniu, jak ryzykownym instrumentem finansowym jest Bitcoin. Z ryzykiem tym powinni się liczyć wszyscy traderzy, którzy w kryptowalutach dopatrują się wyłącznie dużej szansy na wielkie zyski. Oczywiście, możliwości jakie stwarza ten charakterystyczny rynek, są ogromne. Ryzyko jest jednakże równie wysokie. Tak nieobliczalne zmiany wartości są spowodowane brakiem jakiegokolwiek nadzoru finansowego nad kryptowalutą.

W ostatnich dniach, bardzo znany i ceniony ekonomista, laureat Nagrody Nobla z 2001, Joseph Stiglitz stwierdził, że Bitcoin powinien zostać zbanowany. To niejedyne słowa krytyki pod adresem kryptowaluty. Grono przeciwników jest znacznie szersze i nie brakuje wśród nich znanych ekonomistów i inwestorów. Niemniej jednak, niewielu z nich faktycznie troska się o pieniądze inwestorów. Większość z nich popiera po prostu wysoki nadzór państwa nad rynkiem i nie mieliby nic przeciwko kryptowalutom, gdyby te podlegały nadzorowi finansowemu.

Bitcoin – jaka będzie przyszłość najpopularniejszej kryptowaluty?

Aktualnie, Bitcoin wciąż notuje straty po wczorajszym spadku. Wielu inwestorów przestraszyło się, że bańka spekulacyjna pękła i dlatego postanowili wycofać jak najszybciej swój kapitał. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że cena Bitcoina spadnie dziś poniżej 9 tysięcy złotych. To oczywiście doskonała wiadomość dla wszystkich traderów, którzy wierzą, że kolejne wzrosty są kwestią czasu. Mamy bowiem możliwość zakupienia kryptowaluty za bardzo rozsądną cenę.

Jeszcze wczoraj popołudniu, inwestor pragnący zainwestować minimalny kapitał w Bitcoina, musiał posiadać ponad 4000 PLN. Większość brokerów daje bowiem możliwość zawarcia transakcji od 0,10 wolumenu, czyli za 10% wartości jednego Bitcoina. Dziś istnieje możliwość dokonania zlecenia od wartości 3500 PLN. Nie wiemy jednak, jak zachowa się Bitcoin w nadchodzących dniach. Prawdopodobnie, będziemy przez kilka dni obserwować utrzymujący się trend boczny, który w przyszłym tygodniu zmieni się w tendencję wzrostową.

To również może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>