Loterie internetowe - ciekawostki, aktualności i wyniki Eurojackpot

Czym jest konkurs, a czym jest loteria?

Wiele osób błędnie stawia znak równości pomiędzy konkursem, a loterią. Nawet pomysłodawcy bardzo często reklamują swoje wydarzenie mianem konkursu, gdy w rzeczywistości jest ono loterią. Dziś wymienimy podstawowe różnice, dzięki którym bez trudu odróżnicie te dwa pojęcia i będziecie mieć świadomość w czym bierzecie udział. A to czasami jest bardzo ważne!

  1. Decyzja jury a losowanie – to podstawowa różnica. W przypadku konkursów musimy wykonać odpowiednie zadanie, zazwyczaj polegające na napisaniu kilku zdań na temat reklamowanego produktu. Zwycięzców wybiera następnie jury. W przypadku loterii wystarczy samo zgłoszenie udziału, aby wziąć udział w losowaniu, które wyłoni zwycięzców.

 

  1. Wpływ Twojej osoby – w przypadku loterii, nie masz żadnego wpływu na jego rezultaty, są co prawda losowania, w których za spełnienie określonych warunków dostajesz większą liczbę losów, które zwiększają prawdopodobieństwa Twojego zwycięstwa. Jednakże wciąż nie masz wpływu na samo losowanie. W przypadku konkursu, masz realny wpływ na jego wynik, ponieważ to Ty masz szansę stworzyć najlepszą pracę lub napisać najbardziej kreatywną odpowiedź na pytanie konkursowe.

 

  1. Czas oczekiwania – w przypadku konkursów, oczekiwanie na wyłonienie zwycięzcy jest dłuższe. Jury musi przeczytać wszystkie prace, a potem wybrać tą najlepszą. W przypadku loterii, zwycięzcy są wyłonieni najpóźniej kilka dni po upływie terminu zgłaszania udziału. Najczęściej zwycięzcę wybiera odpowiedni program komputerowy, który losuje szczęśliwy los.

 

  1. Nagrody – ten punkt nie jest już regułą, ale bardzo często sprawdza się w praktyce. A loteriach dużo częściej zdarzają się nagrody pieniężne. Natomiast w konkursach częściej stawia się na nagrody rzeczowe.

 

  1. Ilość uczestników – znacznie większa część osób bierze udział w loteriach. To wrodzone lenistwo, które sprawia, że wielu osobom zwyczajnie nie chce się wykonywać żadnych dodatkowych zadań konkursowych, choćby były one naprawdę proste i przyjemne. Czy to wiążę się z większymi szansami w konkursach? Niekoniecznie, ponieważ biorą w nich udział osoby, które świadomie chcą wykonać oryginalną pracę, która da im zwycięstwo. To oznacza sporą konkurencję.

To również może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>