Loterie – zestawienie z 2018 – najlepsze loterie w sieci

Lottery99.com – czyli największa strona na temat loterii

Loterie liczbowe są popularną formą łączącą rozrywkę z zarabianiem dużych pieniędzy. Ich historia sięga jeszcze czasów antycznych, gdzie po wylosowaniu odpowiedniej liczby można było zdobyć bardzo cenną nagrodę. Dziś, miliony ludzi na całym świecie biorą w udział w setkach różnych loterii liczbowych z ogromną pulą nagród.

Do największych loterii w Europie z całą pewnością należą Eurojackpot i EuroMillions, które w tym artykule zostaną szerzej rozpisane. Nie zabraknie również naszego polskiego Lotto, które nieprzerwanie od 1956 roku proponuje nam różnorodne loterie z coraz większą pulą nagród.

Loterie online – ogólne założenia

Chyba większość z nas doskonale wie na czym polega popularna gra w „Lotka”. Chodzi oczywiście o wytypowanie kilku – kilkunastu liczb, które następnie zostaną rozlosowane. Prawidłowe wytypowanie wszystkich liczb skutkuje zdobyciem nagrody głównej, która w Polsce wynosi minimum 2 miliony złotych w grze Lotto. Uwzględniając jednak loterie europejskie, które również są już dostępne w Polsce, minimalna wygrana to kilka milionów Euro.

Rodzajów loterii jest bardzo dużo, jednakże wszystkie opierają się na tych samych zasadach. Pojawiają się jednak różne odmiany takie gry, jak liczby specjalne lub symbole do wytypowania. Prawdopodobieństwo zdobycia nagród w takich loteriach również jest bardzo różne. Minimalne wygrane są do zdobycia już przy prawdopodobieństwie 1-10. Dużo trudniej jest oczywiście wytypować prawidłowo wszystkie liczby, które dają nagrodę główną.

 

Lider na europejskim rynku – EuroMillions

EuroMillions to wiodąca marka w Europie jeżeli chodzi o gry liczbowe. Loteria ta została założona 7 lutego 2004 roku we Francji. Początkowo tylko kilka krajów Europy Zachodniej mogło brać udział w losowaniach EuroMillions. W kwietniu tego roku do grona uczestników dołączyła także Polska. Gra bardzo szybko zdobyła popularność w naszym kraju i przyciągnęła graczy chcących spróbować szczęścia w walce o wielkie Euro wygrane.

W każdym tygodniu mamy dwa losowania szczęśliwych zwycięzców, odbywają się one we wtorki i piątki. Do tej pory najwyższa wygrana została zanotowana 24 października 2014 roku. Szczęśliwym zwycięzcą lub zwyciężczynią był anonimowy obywatel Portugalii. Jego wygrana wyniosła, uwaga… 190,000,000 Euro. Nie był to odosobniony przypadek, ponieważ lista rekordowych wygranych powyżej 100 milionów Euro jest całkiem długa.

Zasady loterii EuroMillions

Aby sięgnąć po najwyższą wygraną przewidzianą w loterii, należy poprawnie wytypować 5 z 50 liczb, a także 2 z 11 gwiazdek. Szanse na takie trafienie to 1 do 116 531 800. Jednakże, prawdopodobieństwo wygrania jakichkolwiek pieniędzy jest już znacznie wyższe i wynosi 1 do 13.

Wzięcie udziału w zabawie jest bardzo proste. Wystarczy zarejestrować swoje konto na oficjalnej stronie loterii EuroMillions i zakupić kupon, który obecnie kosztuje około 12zł. Kupony można także kupić w większych kioskach i punktach sprzedaży zajmujących się grami liczbowymi i zdrapkami.

Aby liczyć na minimalną wygraną, należy trafić przynajmniej 2 liczby z 50. Średnia wygrana w tej kombinacji wynosi około 16zł. Dużo więcej zainkasujemy za prawidłowe wytypowanie trzech liczb ogólnych, dwóch liczb i jednej gwiazdki lub jednej liczby i dwóch gwiazdek. Za takie kombinacje nasza szacowana wygrana to od 30 do 50zł.

Milionerów dzięki EuroMillions było już sporo

Trzeba przyznać, że rozmach tej loterii jest zdumiewające. Wysokość rozdawanych wygranych jeszcze bardziej. Przeliczając na złotówki pulę nagród w EuroMillions, praktycznie w każdy wtorek i piątek przynajmniej jedna osoba na świecie zostaje milionerem. W historii EuroMillions nie rzadko zdarzały się sytuacje, gdzie zwycięzcy inkasowali na swoje konto kilkadziesiąt milionów Euro.

Z całą pewnością możemy się cieszyć, że od kwietnia także gracze z Polski mogą wziąć udział w tej fascynującej grze liczbowej. Życzymy Wam wielu nagród, powodzenia!

Druga największa loteria w Europie – Eurojackpot

Eurojackpot to jedna z największych i najpopularniejszych loterii w Europie. Na rynku funkcjonuje od roku 2012. Minimalna wygrana, o którą co tydzień walczą gracze z 17 krajów wynosi 10 milionów Euro.

Wielkie losowanie odbywa się w każdy piątek w Helsinkach o godzinie 21 czasu lokalnego. W loterii Eurojackpot mogą uczestniczyć gracze z następujących krajów: Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Słowenia, Szwecja i Włochy.

Dobra wiadomość dla graczy z Polski! Nasz kraj dołączy do Eurojackpot już we wrześniu tego roku! Jest to odpowiedź na dużą liczbę chętnych graczy, chcących spróbować swojego szczęścia właśnie w loterii Eurojackpot.

Ogólne zasady loterii Eurojackpot

Aby zdobyć maksymalną wygraną i rozbić bank w Eurojackpot, należy prawidłowo wytypować pięć liczb z przedziału od 1 do 50. Dodatkowo, trzeba również trafić dwie liczby Euro, które mieszczą się w przedziale od 1-10. Główną wygraną zapewni nam zatem siedem prawidłowo wytypowanych liczb.

Jeżeli nikomu w danym tygodniu nie uda się trafić wszystkich liczb, wygrana zostaje przeniesiona na następne losowanie wzbogacając pulę. Rekordowa wygrana w loterii Eurojackpot na ten moment wynosi 90 000 000 Euro. Losowanie odbyło się 15 maja 2015 roku, szczęśliwy zwycięzca pochodził z Czech.

Znamy już zasady przyznawania nagrody głównej. Jednak jaka zgodność liczb zapewni nam wygraną minimalną? Aby wygrać pieniądze w loterii Eurojackpot należy trafić przynajmniej trzy liczby, w kombinacjach: 2 zwykłe + 1 Euro, 1 zwykła + 2 Euro oraz 3 liczby zwykłe. Średnie wygrane minimalne wahają się od 8 do 15 Euro. Szansa na wygraną wynosi zatem 1 do 26.

Jak wziąć udział w loterii Eurojackpot?

Na ten moment, w loterii mogą wziąć udział mieszkańcy 17 krajów wymienionych w pierwszym paragrafie. Jednakże, już we wrześniu tego roku, nasz kraj dołączy do tego grona co jest rewelacyjną informacją dla wszystkich fanów loterii.

Kupony będzie można zakupić na dwa sposoby. Będą one dostępne w profesjonalnych punktach sprzedaży, które znajdziemy w większości centrów handlowych, a także dużych kiosków. Kupon na loterię Eurojackpot można również kupić za pośrednictwem Internetu na stronie głównej loterii.

W Polsce najpopularniejsze Lotto

Lotto, słowo owiane nadziejami milionów Polaków na zdobycie wielkiej nagrody, która mogłaby odmienić całe dotychczasowe życie. I choć nagrody w porównaniu z zagranicznymi loteriami są bardzo niskie, o tyle jeszcze do niedawana, Lotto był jedyną loterią dostępną w Polsce.

Ktoś zapyta, niskie wygrane? Przecież w Lotto można wygrać nawet ponad 20 milionów złotych. Oczywiście, to ogromne pieniądze, których nijak nie można uznać za niskie. Chyba, że porównamy je z wygranymi w największej loterii europejskiej – EuroMillions. Tam maksymalna wygrana wyniosła 190 milionów Euro. Czyli ponad 800 milionów polskich złotych. To istotna różnica, prawda?

Najpopularniejsza polska loteria od Lotto

Najstarsza i najbardziej popularna loteria, w której w całej historii rozdano wiele miliardów złotych. Dzisiaj działa pod nazwą operatora, czyli Lotto. Dawniej do roku 1975 znana pod szyldem Toto-Lotek, a do 2009 roku – Duży Lotek. Ta ostatnia nazwa wciąż funkcjonuje w społeczeństwie, a wszystko za sprawą wielu pamiętnych kumulacji, które sprawiały, że przy punktach sprzedaży Lotto ustawiały się długie kolejki osób, chcących spróbować swojego szczęścia w tej grze.

Zasady gry

Choć zmieniały się nazwy tej loterii, oryginalny system wciąż pozostaje niezmieniony. Zadaniem gracza jest poprawne wytypowanie 6 z 49 liczb, co skutkuje zdobyciem nagrody głównej, której suma jest uzależniona od wcześniejszych losowań. Minimalna wygrana główna zawsze wynosi dwa miliony złotych. Jeżeli w danym losowaniu nikt nie trafi „szóstki”, pieniądze przechodzą do puli następnego losowania. W ten sposób powstaję kumulacje, w których często można wygrać ponad 10 milionów złotych.

Od 2012 roku wprowadzono także dodatek Lotto Plus, w którym również typuje się 6 z 49 liczb. Można tu zgarnąć dodatkowy milion złotych.

Jak wziąć udział w losowaniu?

Wystarczy za 3zł zakupić kupon Lotto. Są one dostępne przez Internet, w kioskach, niektórych sieciach sklepów, a także w punktach sprzedaży Lotto. Dodatkowo, jeżeli chcemy poszerzyć nasz kupon o dodatek Lotto Plus, wystarczy dopłacić złotówkę.

Kolejnym dodatkiem jest możliwość zakupienia za 2żł Super Szansy, w której pula nagród wynosi 2 miliony złotych. W Super Szansie losujemy siedmiocyfrowy numer z zakresu od 0000000 do 9999999. Minimalne wygrane już od ostatniej trafionej cyfry!

Teraz, gdy zakupiliśmy już kupon, wystarczy czekać na wielkie losowanie Lotto, które odbywa się w każdy wtorek, czwartek i sobotę o godzinie 21:40. Super Szansa jest losowana dwa razy dziennie, a więc jeden numer zakupiony z kuponem daje nam czterokrotną szansę na wygrane.

Na koniec trochę ciekawostek na temat Lotto

Na ten moment, najwyższą wygraną zanotowano 16 marca 2017 roku w Skrzyszowie. Rekordowa wygrana wyniosła 36 762 210zł. Tylko trochę mniej, bo o pół miliona, zgarnął dnia 22 sierpnia 2015 roku mieszkaniec Ziębic.

Najwyższa wygrana do zgarnięcia, w jedenastokrotnej kumulacji była do zdobycia 7 maja 2017 roku. Pula nagród za „szóstkę” wynosiła wtedy prawie 58 milionów złotych. Nagroda ta została rozdzielona na trzech graczy, którzy prawidłowo wytypowali wszystkie 6 liczb.

Pamiętne losowanie miało miejsce 29 sierpnia 2007 roku. W tym dniu, dosyć pechowo, aż 9 osób trafiło „szóstkę” i musiało podzielić się wygraną.

Loterię zorganizować może każdy!

Choć oczywiście nie jest to zadanie proste. Organizacja loterii wymaga załatwienia wielu formalności. Co więcej, szanse na przebicie się ze swoim pomysłem, mając pod bokiem tak silnego rywala jakim jest Lotto jest bardzo trudne, a dodatkowo wymaga całkiem pokaźnego budżetu początkowego. Kolejny minus? Załatwianie wszelkich formalności może zająć nawet kilka lat. Ale po kolei, jeżeli ktoś nadal interesuje się pomysłem założenia własnej loterii, oto co musi wiedzieć:

Przede wszystkim chętnych czeka bardzo żmudna lektura Ustawy Hazardowej z 2009 roku, która ostatnią nowelizację miała kilka miesięcy temu. Znajdują się tutaj wszystkie niezbędne punkty i wymogi, które musi spełnić właściciel loterii. To jednak jeszcze nie koniec czytania dosyć nudnych aktów prawnych. Loteria wymaga organów kontrolnych, które będą nadzorować uczciwość prowadzonej działalności, tutaj kłania się nam Ustawa o Służbie Cywilnej z 2009 roku.

Innymi słowy, jeżeli chcesz zarabiać na loterii jako jej twórca potrzebujesz: Zgody Ministerstwa Finansów, obszernego regulaminu, w którym opiszesz wszystkie zasady działania loterii, dużo czasu, dużo pieniędzy na start, a także pomysł na to jak przebić się na polskim rynku konkurując z absolutnym monopolistą jakim jest Totalizator Sportowy. Zadanie ciężkie, by nie powiedzieć, niewykonalne. Z całą pewnością, dużo łatwiej jest założyć loterię za granicą, gdzie restrykcje nie są aż tak ostre jak w naszym kraju.

Przykładem firmy, której w Polsce udało się zrobić coś na wzór loterii, a także utrzymać się na rynku jest serwis internetowy Odlotek. Działalność tego serwisu ma jednak wiele istotnych różnic z loterią pokroju Lotto. Niemniej jednak, jest to dowód na to, że jednak można!

A co jeżeli ktoś zechce zorganizować loterię bez stosownych zezwoleń? Ten pomysł do najlepszych nie należy, ponieważ osobie, która pomimo wyraźnych warunków prawnych zdecyduje się uruchomić swoją własną loterię, grożą bardzo poważne konsekwencje rozpoczynając od bardzo wysokiej grzywny, a kończąc na karze pozbawienia wolności. Z tego właśnie względu, hegemonem na polskim rynku jest Totalizator Sportowy, który zwyczajnie nie ma żadnej konkurencji.

Nie wszystkie loterie online są legalne w Polsce

Kolejny istotny aspekt prawny. Działalność loterii, jak wiesz z poprzedniego paragrafu tekstu, wiąże się ze spełnieniem wielu warunków prawnych, na czele z prawem podatkowym. Wszystko za sprawą Ustawy Hazardowej z 2009 roku. Od tamtej pory w Polsce można korzystać z operatorów posiadających zgodę polskiego Ministra Finansów, a także odprowadzającego podatki w naszym kraju za graczy mieszkających w Polsce.

W ten sposób ograniczył się wybór nie tylko loterii, ale także zakładów bukmacherskich. Co więcej całkowicie nielegalny stały się wszelkie kasyna internetowe, w których również mogliśmy znaleźć bardzo dużo gier liczbowych i zdrapek.

Nie mniej jednak, na ten moment w Polsce z zagranicznych loterii funkcjonuje EuroMillions, natomiast już w najbliższym czasie, bo we wrześniu, legalne stanie się również branie udziału w loterii Eurojackpot. Na ten moment tylko te dwie loterie będą dostępne dla użytkowników z Polski. Zważając jednak, że są to największe i najpopularniejsze serwisy w Europie, wydaje się to być zupełnie wystarczające. Szczególnie, że sporo różnorodnych gier oferują nam nasze lokalne Lotto.

Czas na porównanie trzech dostępnych w Polsce loterii

Na wstępie przypominamy, że Eurojackpot legalne będzie dopiero od września. Jednakże już teraz warto zaprezentować jak wypadają między sobą trzy firmy: EuroMillions, Eurojackpot i Lotto.

Format Gry:

Eurojackpot: 5 liczb z 50 oraz 2 liczby specjalne z 10

EuroMillions: 5 liczb z 50 o raz 2 gwiazdki z 11

Lotto: 6 liczb z 49

Maksymalna wygrana w historii:

Eurojackpot: 90 000 000 Euro

EuroMillions: 190 000 000 Euro

Lotto: ok. 9 000 000 Euro (36 762 210zł)

Gwarantowana główna nagroda:

Eurojackpot: 10 000 000 Euro

EuroMillions: 15 000 000 Euro

Lotto: ok. 470 000 Euro (2 000 000zł)

Prawdopodobieństwo zdobycia głównej nagrody:

Eurojackpot: 1 do 95 344 200

EuroMillions: 1 do 116 531 800

Lotto: 1 do 13 983 816

Losowania:

Eurojackpot: Piątek, 21:00

EuroMillions: Wtorek i Piątek, 20:45

Lotto: Wtorek, Czwartek, Sobota, 21:40