Loterie promocyjne - zarabiaj dzięki nim w internecie

Najpopularniejsza polska loteria od Lotto

Najstarsza i najbardziej popularna loteria, w której w całej historii rozdano wiele miliardów złotych. Dzisiaj działa pod nazwą operatora, czyli Lotto. Dawniej do roku 1975 znana pod szyldem Toto-Lotek, a do 2009 roku – Duży Lotek. Ta ostatnia nazwa wciąż funkcjonuje w społeczeństwie, a wszystko za sprawą wielu pamiętnych kumulacji, które sprawiały, że przy punktach sprzedaży Lotto ustawiały się długie kolejki osób, chcących spróbować swojego szczęścia w tej grze.

Zasady gry

Choć zmieniały się nazwy tej loterii, oryginalny system wciąż pozostaje niezmieniony. Zadaniem gracza jest poprawne wytypowanie 6 z 49 liczb, co skutkuje zdobyciem nagrody głównej, której suma jest uzależniona od wcześniejszych losowań. Minimalna wygrana główna zawsze wynosi dwa miliony złotych. Jeżeli w danym losowaniu nikt nie trafi „szóstki”, pieniądze przechodzą do puli następnego losowania. W ten sposób powstaję kumulacje, w których często można wygrać ponad 10 milionów złotych.

Od 2012 roku wprowadzono także dodatek Lotto Plus, w którym również typuje się  6 z 49 liczb. Można tu zgarnąć dodatkowy milion złotych.

Jak wziąć udział w losowaniu?

Wystarczy za 3zł zakupić kupon Lotto. Są one dostępne przez Internet, w kioskach, niektórych sieciach sklepów, a także w punktach sprzedaży Lotto. Dodatkowo, jeżeli chcemy poszerzyć nasz kupon o dodatek Lotto Plus, wystarczy dopłacić złotówkę.

Kolejnym dodatkiem jest możliwość zakupienia za 2żł Super Szansy, w której pula nagród wynosi 2 miliony złotych. W Super Szansie losujemy siedmiocyfrowy numer z zakresu od 0000000 do 9999999. Minimalne wygrane już od ostatniej trafionej cyfry!

Teraz, gdy zakupiliśmy już kupon, wystarczy czekać na wielkie losowanie Lotto, które odbywa się w każdy wtorek, czwartek i sobotę o godzinie 21:40. Super Szansa jest losowana dwa razy dziennie, a więc jeden numer zakupiony z kuponem daje nam czterokrotną szansę na wygrane.

Na koniec trochę ciekawostek

Na ten moment, najwyższą wygraną zanotowano 16 marca 2017 roku w Skrzyszowie. Rekordowa wygrana wyniosła 36 762 210zł. Tylko trochę mniej, bo o pół miliona, zgarnął dnia 22 sierpnia 2015 roku mieszkaniec Ziębic.

Najwyższa wygrana do zgarnięcia, w jedenastokrotnej kumulacji była do zdobycia 7 maja 2017 roku. Pula nagród za „szóstkę” wynosiła wtedy prawie 58 milionów złotych. Nagroda ta została rozdzielona na trzech graczy, którzy prawidłowo wytypowali wszystkie 6 liczb.

Pamiętne losowanie miało miejsce 29 sierpnia 2007 roku. W tym dniu, dosyć pechowo, aż 9 osób trafiło „szóstkę” i musiało podzielić się wygraną.

To również może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>