Kryptowaluty - Jak zarabiać Bitcoiny?

Najpopularniejsze kryptowaluty w 2018 roku

najpopularniejsze kryptowaluty w 2018 roku
najpopularniejsze kryptowaluty w 2018 roku

Rynek kryptowalut wciąż przyciąga do siebie nowych inwestorów, którzy pragną skorzystać z imponujących zysków i powiększyć swój stan posiadania. A zatem, dziś przyjrzymy się obecnej sytuacji na rynku oraz spróbujemy wytypować trzy najlepsze kryptowaluty, w które warto zainwestować w roku 2018. Pamiętajmy jednak, że jest to jedynie spekulacja cenowa, a rynek walut cyfrowych nie podlega żadnym analizom finansowym. Dlatego też, decydując się na inwestycje w kryptowaluty należy być bardzo ostrożnym i liczyć się ze sporym ryzykiem strat.

Kolejne trendy wzrostowe czy pęknięcie bańki spekulacyjnej?

Wielu cenionych ekspertów w środowisku finansowym nie popiera pomysłu inwestowania w kryptowaluty. Ich zdaniem jest to jedna wielka bańka spekulacyjna, która nie podlega żadnym sprawdzonym formom analizy technicznej, a tym bardziej fundamentalnej. Kryptowaluty rzeczywiście stanowią całkowicie zdecentralizowany byt i same w sobie nie mają wartości. O cenach decydują zatem nastawienia inwestorów. Zdaniem niektórych, rynek kryptowalut jest obecnie przesycony niedoświadczonymi inwestorami co nieuchronnie zbliża nas do pęknięcia bańki.

Jednak równie duża grupa ekspertów stanowczo przeciwstawia się tezie o pękaniu bańki. Ich zdaniem, rok 2018 przyniesie kolejne rekordy i z całą pewnością nie przyniesie trwałego załamania rynku. Ich zdaniem, najpopularniejsze kryptowaluty w 2018 roku będą rosnąć w siłę, a obok znanych walut cyfrowych pojawią się świetnie prosperujące młode projekty. Specjaliści wskazują, że rynek kryptowalut jest skutecznie chroniony przez technologię blockchain służącą do błyskawicznych i bezpiecznych transakcji internetowych właśnie przy użyciu, m.in. kryptowalut. Technologia Blockchain ma w tym roku przeżywać bujny rozwój co powinno popchnąć ceny kryptowalut w górę.

Sprawdzone kryptowaluty z nowymi rekordami?

Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście Bitcoin czyli najdroższa kryptowaluta, która w połowie grudnia przekroczyła granicę 20,000 dolarów. Obecnie, po chwili załamania przed świętami, kryptowaluta powoli odrabia starty i zbliża się do granicy 14,000 dolarów. W przypadku BTC mamy trzy zupełnie inne prognozy. Optymistyczna – zakłada kolejne, imponujące rekordy, niektórzy eksperci mówią nawet o granicy 50,000 dolarów. Realistyczna – najbardziej popularna, zakłada, że Bitcoin znajdzie się w trendzie bocznym i będzie oscylować w granicach 20,000 tysięcy dolarów czasami notując wzrosty do granic 25,000 dolarów, a czasem notując chwilowe spadki do granicy 15,000 dolarów. Pesymistyczna prognoza mówi o spadku poniżej 10,000 dolarów.

Emocjonująco będzie także w innych, popularnych kryptowalutach. Wiele oczu skupionych jest na Ethereum, która obecnie kosztuje około 880 dolarów, a z zdaniem wielu ekspertów, jeszcze w pierwszym kwartale roku 2018 przekroczy wartość 1000 dolarów jako czwarta kryptowaluta w historii. Podobne sukcesy mają czekać także Monero i Litecoina, tyle że te dwie kryptowaluty będą potrzebować nieco więcej czasu. Mniej przewidywalny jest Dash kosztujący obecnie 1150 dolarów. Tutaj, podobnie jak w przypadku Bitcoina, zakładane są trzy różne scenariusze.Najpopularniejsze kryptowaluty w 2018 roku zaliczają także Bitcoin Cash, drugą co do wartości walutę cyfrową.

Nowi bohaterowie na rynku kryptowalut w roku 2018?

Podczas gdy jedna grupa inwestorów bacznie śledzi najpopularniejsze kryptowaluty, inni preferują spoglądanie w stronę młodych projektów. Dlaczego? Ponieważ wspomniane kryptowaluty, Bitcoin, Dash, Ethereum, jeszcze nie tak dawno kosztowały dużo mniej. Dlatego też, inwestorzy poszukują następcy dla wielkich walut cyfrowych. Najpopularniejsze kryptowaluty w 2018 roku pod względem optymistycznych prognoz to: Ripple, który jest wspierany przez branże bankowości oraz liczne koncerny inwestujące w kryptowalutę, IOTA, kryptowaluta stworzona z myślą o programistach tworzących własne programy zarabiających właśnie za pośrednictwem tej waluty cyfrowej, a także Cardano i Stellar. Młode kryptowaluty, które swoją wartością nie przekroczyły jeszcze granicy 1 dolara, jednakże w ostatnich tygodniach notują imponujące zyski.

Prognozy wobec tych kryptowalut są następujące: Ripple do końca roku ma uzyskać wartość ponad 20 dolarów. IOTA osiągnie pułap nawet 50 dolarów. Wzrosty Cardano i Stellar nie są dokładnie oszacowane, jednak już w pierwszym kwartale roku 2018 mają przekroczyć wartość 1 dolara i nieprzerwanie dążyć do uzyskiwania coraz lepszych wyników nawet w zakresie wyżej wymienionych Ripple oraz IOTA.

Trzy najpopularniejsze kryptowaluty w roku 2018 + Bonus

  1. Bitcoin (BTC)

Z Bitcoinem na kryptowalutach jest zupełnie jak z białą suknią w modzie ślubnej. Choćby trendy się zmieniały, to pozycja tego tokena jest całkowicie niezagrożona i zawsze będzie cieszyć się niezwykłą popularnością. Szczególnie, ze nawet w branży finansów, niektórzy eksperci mieli odwagę powiedzieć, że w przeciągu kilku lat, waluta cyfrowa może przekroczyć wartość miliona dolarów. Co prawda, takie wzrosty są mało prawdopodobne, jednak Bitcoin w ostatnich miesiącach pokazuje, że nie ma dla niego rekordów nie do pobicia. Najpierw osiągając granicę 10 tysięcy dolarów, następnie 15, by w grudniu rozbić bank przekraczając próg 20 tysięcy dolarów.

  1. Ripple (XRP)

Propozycja doskonała przede wszystkim dla osób o mniejszym budżecie. Inwestycje w Bitcoina wymagają dużego nakładu gotówki lub wysokiej i ryzykownej dźwigni finansowej. Jeżeli zatem szukamy czegoś bezpieczniejszego, wybierzmy XRP. To kryptowaluta, która w ostatnich tygodniach imponuje pod względem wzrostów. Jeszcze pod koniec listopada jej wartość nie przekraczała 30 centów. Dziś coraz pewniej umacnia się za granicą 2 dolarów. Pod względem perspektywicznych kryptowalut, Ripple zawsze zajmuje bardzo wysokie miejsce.

  1. Ethereum (ETH)

Na ten moment, jedynie trzy kryptowaluty przekroczyły wartość 1000 dolarów: Bitcoin, Bitcoin Cash oraz Dash. Większość ekspertów twierdzi, że do tego grona najszybciej dołączy właśnie kryptowaluta Ethereum. Ma się to wydarzyć jeszcze w pierwszym kwartale 2018 roku. Zdaniem optymistów, ETH ma szanse nie tylko przekroczyć granicę 1000 dolarów, ale do końca roku 2018 uzyskać wartość 3 tysięcy dolarów. To oczywiście czyste spekulacje, które jednak potwierdzają, że wobec tej waluty cyfrowej panują bardzo pozytywne opinie. A to kształtuje zmiany wartości cen.

  1. Bonus: Cardano (ADA) oraz Stellar (XLM)

Z całą pewnością warto obserwować także te dwie kryptowaluty, który na ten moment są śmiesznie tanie (poniżej dolara), a w ostatnim czasie notują bardzo obiecujące zyski. Kto wie, być może są to kryptowaluty, które pójdą w ślady największych walut cyfrowych pokroju Bitcoina, Litecoina, Dasha czy Ethereum. Na pewno nie zaszkodzi dokonać długotrwałej inwestycji i zakupić kilka tokenów Cardano oraz Stellara. Zdaniem wielu to właśnie ADA i XLM stanowią najpopularniejsze kryptowaluty w 2018 roku.

 

To również może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>