Loterie internetowe - ciekawostki, aktualności i wyniki Eurojackpot

Najwięksi szczęściarze i pechowcy loterii – część 5

pechowcy loterii

Piąta część cyklu: Najwięksi szczęściarze i pechowcy loterii

Dziś mamy dla Was ciekawostkę z serii aktualnych. Wszystko wydarzyło się bowiem w ostatnie święta Bożego Narodzenia w Stanach Zjednoczonych. Mieszkańcy niewielkiej miejscowości w Karolinie Południowej mieli wyjątkowe szczęście i wielkiego pecha zarazem. Wszystko za sprawą błędu, który pojawił się w trakcie tworzenia maszyny do drukowania zakupionych losów.

Wszystkie losy wygrywają!

Jakież było zdziwienie pewnej Amerykanki gdy na stacji benzynowej zakupiła aż pięć losów na specjalną bożonarodzeniową loterię i wszystkie z nich okazały się szczęśliwe. Loteria ta cieszy się w Stanach Zjednoczonych ogromną popularnością od wielu lat. Obecnie, kupon zawiera dziewięć kratek, w których mogą pojawić się choinki. Zwycięski los powinien zawierać trzy choinki w jednej linii. Maksymalna wygrana wynosi 500 dolarów i wymaga losu, na którym pojawiły się trzy choinki ułożone w jednej linii od lewego, górnego rogu do prawego, dolnego.

Zaskoczona kobieta bardzo szybko poinformowała rodzinę. Zważając, że była to niewielka miejscowość, za chwilę o tej niespodziance dowiedzieli się niemal wszyscy mieszkańcy. Jak się następnie okazało, awaria maszyny wystąpiła w dziewięciu, okolicznych punktach i trwała około 2 godzin. W tym czasie sprzedano kilka tysięcy wygranych losów.

Wydali wszystkie pieniądze na loterie

Gdy mieszkańcy dowiedzieli się o tym nietypowym zachowaniu maszyny do losowania, zaczęli wydawać wszystkie pieniądze, które pozostały im na święta. Warto podkreślić, że było to Boże Narodzenie, a zatem wiele osób z całą pewnością nie dysponowało dużymi kwotami. Niemniej jednak, wiele osób kupowało po kilkanaście losów zważając, że jeden kupon w tej świątecznej loterii kosztuje symbolicznego dolara. Do „awaryjnych” punktów zaczęli się zjeżdżać także mieszkańcy okolicznych miejscowości. Szał zakończył się po godzinie 19:30, kiedy to awaria została naprawiona, a maszyna ponownie zaczęła prawidłowo wydawać losy.

Pechowo-szczęśliwe kupony loterii bożonarodzeniowej

Bardzo szybko okazało się, że sytuacja nie może być aż tak piękna. Mnóstwo osób w drugi dzień świąt udało się do kolektur celem odebrania należnych im nagród. Niestety, pracownicy loterii byli już poinformowani o zaistniałej sytuacji i zgodnie z poleceniem organizatora loterii, nie wydawali nagród. Niektórzy gracze wygrali nawet kilka tysięcy dolarów. Teraz z niecierpliwością czekają na to, co postanowi organizator loterii świątecznej.

W problematycznej kwestii wszczęto śledztwo, które ma rozsądzić na podstawie regulaminu loterii, czy organizator rzeczywiście może odstąpić od wypłacenia należności ze względu na awarię systemu. Gdyby tak się stało, mieszkańcy otrzymali by z powrotem pieniądze wydane na losy. To z całą pewnością nie byłoby jednak dla nich satysfakcjonujące. Nie wiemy dokładnie ile losów zostało wydanych w trakcie 2-godznnej awarii, ale szacuje się, że organizator może stracić nawet kilka milionów dolarów. Wszystko wskazuje jednak na to, że świąteczna loteria okaże się pechowa dla mieszkańców Karoliny Południowej, a organizator uniknie wypłacania nagród.

A zatem… wiele wskazuje na to, że w cyklu Najwięksi szczęściarze i pechowcy loterii, gracze z Karoliny Południowej zasłużą na ten drugi przydomek.

To również może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>