Loterie internetowe - ciekawostki, aktualności i wyniki Eurojackpot

Ogromna wygrana w Powerball dla jednego szczęśliwca

Powerball to najsłynniejsza amerykańska loteria, która działa na niemal identycznych zasadach jak  nasze rodzime Lotto. Wystarczy prawidłowo wytypować sześć liczb, żeby z dnia na dzień stać się bardzo zamożnym człowiekiem. Wczoraj przekonał się o tym mieszkaniec stanu Massachusetts, który rozbił bank i osiągnął rekordowy wynik.

Szczęśliwy zwycięzca prawidłowo wytypował liczby wczorajszego losowania: 6, 7, 16, 23, 26 i liczba powerball 4. Wygrany zainkasował na swoje konto 758,7 milionów dolarów. Jest to rekord wygranej w Stanach Zjednoczonych i drugi wynik w Europie.

W Stanach Zjednoczonych niepobitym dotąd rekordem rozbitego banku jest suma 1,6 miliarda dolarów. Tyle tylko, że w tamtym losowaniu trzy osoby trafiły szóstkę. Zatem pod względem wygranej przez jednego gracza, Stany Zjednoczone ustanowiły nowy rekord.

Co można kupić za wygraną sumę? Praktycznie wszystko. Ponad 3 tysiące luksusowych apartamentów, około 50 samochodów Bugatti Veyron Super Sport. Wymieniać można w nieskończoność. To kosmiczna kwota, która w Polsce ulokowała by szczęśliwego zwycięzcę w gronie trzech najbogatszych ludzi w naszym kraju.

Gratulujemy mieszkańcowi Warerton w stanie Massachusetts i życzymy rozważnego wydawania fortuny. Trafienie „szóstki” w Powerball wiąże się z prawdopodobieństwem jak jeden do 292 milionów.

To również może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>