System Lotto i Eurojackpot – zasady i wyniki loterii online

Wielka loteria Eurojackpot w końcu zadebiutowała w naszym kraju. Przyjęto to z wielkim zachwytem, ponieważ marka przeprowadziła w Polsce wspaniałą i efektowną kampanię reklamową, która sprawiła, że przed kolekturami ustawiły się długa kolejka osób, która chciała spróbować swojego szczęścia w tej wielkiej, europejskiej loterii, w której codziennie co tydzień można wygrać 10 milionów euro.

Współpracę z Eurojackpot podjął Totalizator Sportowy, który zajął się dystrybucją kuponów europejskiej loterii. A zatem, z marką Eurojackpot mogliśmy spotkać się w kolekturze Lotto. Natomiast na stronie internetowej polskiej loterii można oglądać retransmisję z ostatniego losowania Eurojackpot. na ten moment, kilkaset Polaków zdołało już wygrać większe lub mniejsze pieniądze. Po dwóch pierwszych losowaniach rekordzistą jest mieszkaniec Środy Wielkopolskiej, który za trafioną „piątkę” wygrał 1,2 miliona złotych.

Dziś opowiemy więcej na temat Lotto i Eurojackpot. Ile można wygrać? O której odbywają się losowania? Jak wziąć udział w loterii? Wszystkie informacje znajdziecie na Lottery99 – najlepszej stronie z loteriami internetowymi i konkursami z nagrodami.

Czym jest Lotto – krótka historia polskiej loterii

Lotto jest polską loterią liczbową należącą do Totalizatora Sportowego. Duży Lotek, Multi Lotek, pojęcia, które przez wiele lat rozbudzały wyobraźnie Polaków, którzy mieli nadzieję na wielkie wygrane, które pozwoliłyby odmienić całe życie. Przez wiele lat, Lotto było jedyną dostępną w Polsce loterią liczbową. Teraz u jego boku pojawił się Eurojackpot.

Pamiętamy sytuacje, w których w sobotni poranek idąc po zakupy, przed kolekturami gromadziły się długie kolejki osób, które chciały zakupić los na loterię z ogromną kumulacją. A także emocje towarzyszące wieczornym losowaniom. I radość, kiedy udało się trafić choćby trójkę i symboliczną wygraną na szczęście.

Toto-Lotek, Duży-Lotek, Lotto – najważniejsza polska loteria

Przez wiele lat, w loteriach pod tymi nazwami rozlosowano wiele miliardów złotych. Wszystko zaczęło się jeszcze w latach 50 kiedy Totalizator Sportowy stworzył loterię liczbową pod szyldem Toto-Lotek. Od roku 1975 funkcjonowała popularna nazwa Duży Lotek, która zresztą jest obecna do dziś, choć od ośmiu lat największa liczbowa loteria w Polsce nazywa się po prostu Lotto. A jednak, to właśnie Duży Lotek przyciągnął największą rzeszę klientów i ta nazwa prawdopodobnie we wspomnieniach, a także w języku potocznym będzie funkcjonowała jeszcze przez wiele lat. To świadczy o tym jak świetną markę udało się stworzyć Totalizatorowi Sportowemu.

System Lotto – jak grać w popularnego Lotka

Nazwy loterii z biegiem lat zmieniały się, ale zasady gry przetrwały do dzisiaj. Na kuponie musimy prawidłowo wytypować 6 z 49 liczb. Możemy to zrobić zgodnie ze swoimi systemami bądź pomysłami na wypełnienie losu, bądź również zakupić gotowy kupon z liczbami wylosowanymi na chybił-trafił.

Trafienie wszystkich sześciu liczb skutkuje wygraniem minimalnej kwoty gwarantowanej, 2 milionów złotych, jednakże bardzo często, gdy w jednym losowaniu nikomu nie udało się trafić „szóstki”, pula nagród przechodzi na następne losowanie tworząc kumulacje, w których nierzadko można wygrać ponad 10 milionów złotych. Od kilku lat kupom możemy wzbogacić o Lotto Plus, w którym także typujemy sześć prawidłowych liczb, a do wygrania mamy kolejny milion złotych.

Kupon lotto – jak wziąć udział w loterii?

Jeden kupon Lotto to koszt 3zł. Otrzymujemy paragon z wydrukowanymi sześcioma liczbami, które wskazaliśmy na kuponie. Warto zawsze dbać o tą małą karteczkę, bowiem w historii zdarzały się sytuacje, gdzie szczęśliwy zwycięzca w jednej chwili stawał się niebywałym pechowcem, ponieważ jak się okazało, zgubił gdzieś swój kupon i nie mógł odebrać nagrody.

Do kuponu Lotto możemy dokupić za 2zł wspomniany blankiet Lotto Plus, który daje szanse na dodatkowy milion złotych. A zatem z tym rozszerzeniem minimalna nagroda główna wynosi 3 miliony złotych. To jednak jeszcze nie wszystkie opcje na rozbudowanie swojego kuponu i zagranie o większą pulę pieniędzy.

Za kolejne 2zł możemy zakupić kupon Super Szansa, w której do wygrania są 2 miliony złotych. Taki kupon bierze udział w kilku losowaniach. Zasady są proste, losujemy jeden siedmiocyfrowy numer, jeżeli będzie on zgodny z liczbą wylosowaną przez komputer, wygrywamy nagrodę główną. Jednak minimalne nagrody zaczynają się już od jednej trafionej cyfry we właściwym miejscu.

Lotto godzina losowania czyli kiedy poznamy zwycięzców?

W jednym tygodniu odbywają się trzy losowania Lotto. Na stronie internetowej możemy śledzić także pomniejsze losowania do innych gier takich jak Kaskada, Multi czy Super Szansa. Jednak dawny Duży Lotek, a obecnie Lotto to loteria, w której losowanie wyników możemy śledzić w telewizji.

W każdy wtorek, czwartek i sobotę o godzinie 21:40 odbywa się wielkie losowanie, w których poznajemy szczęśliwe liczby. Być może o tej godzinie nasze życie odmieni się o 180 stopni. W przypadku Super Szansy, odbywają się dwa losowania dziennie, a zatem jeden kupon bierze udział w dwóch losowaniach.

Ciekawostki Lotto, rekordowa wygrana w Lotto

Całkiem niedawno, ponieważ 16 marca 2017 roku padła największa w historii Lotto wygrana szóstego stopnia. Szczęśliwy mieszkaniec Skrzyszowa wygrał dokładnie 36 762 210zł. Wcześniejszy rekord należał do gracza z Ziębic, który w sierpniu 2015 roku zgarnął zaledwie pół miliona mniej od aktualnego rekordu.

Warto także wspomnieć o największej kumulacji w historii Lotto. Miała ona miejsce 7 maja 2017 roku. Pula nagród wynosiła wtedy blisko 58 milionów złotych! Tego dnia „szóstkę” trafiło trzech szczęśliwców, którzy między sobą podzielili się wielką nagrodą. Wynik 19 milionów zł to jednak kwota, która nikogo nie mogła rozczarować.

Natomiast 29 sierpnia 2007 roku aż 9 osób trafiło „szóstkę” i wzbogaciło się o 2 miliony złotych. To do dziś rekord pod względem największej liczby wygranych szóstego stopnia w jednym losowaniu.

Eurojackpot – europejski gigant zadebiutował w Polsce

15 września 2017 roku odbyło się pierwsze w historii losowanie Eurojackpot, w którym mogli wziąć udział gracze z Polski. Wcześniej, w naszym kraju miała miejsce zakrojona na szeroką skalę kampania reklamowa, która w błyskawicznym tempie sprawiła, że słowo Eurojackpot stało się bardzo popularne, a coraz więcej osób zwracało uwagę na kupony dostępne w kolekturach Lotto.

Gigantyczne wygrane rzędu 10 milionów euro, niesamowite historie, a także dwanaście stopni wygranych, dzięki którym, nawet przy trafieniu trzech liczb możemy odnotować zysk. Loteria Eurojackpot przebojem wdarła się do Polski i zjednuje sobie kolejnych fanów. Póki co, żaden z naszych rodaków nie trafił jeszcze nagrody głównej, ale jedna osoba dzięki prawidłowemu wytypowaniu pięciu liczb zgarnęła 1,2 miliona złotych stając się pierwszym milionerem dzięki loterii Eurojackpot.

Co to jest Eurojackpot – zasady gry

Zasady w loterii Eurojackpot różnią się nieco od naszego rodzimego Lotka. W tej loterii naszym zadaniem jest prawidłowe wytypowanie 5 z 50 liczb, a także 2 z 10 numerów specjalnych. A zatem nagroda główna trafia w ręce osoby, która prawidłowo wytypuje siedem liczb. Jednakże, w każdym losowaniu minimalną nagrodą za „siódemkę” jest aż 10 milionów euro czyli około 41,5 miliona złotych! Takie wygrane robią duże wrażenie, dlatego nie może dziwić, że tak wiele osób zakupuje losy do loterii Eurojackpot! Liczby możemy skreślić sami lub zagrać na zasadzie chybił-trafił.

Jeżeli w jednym losowaniu nikt nie trafi nagrody głównej, pula nagród przechodzi do kolejnego losowania, tworząc ogromne kumulacje. Czasami w jednym losowani Eurojackpot możemy wygrać nawet kilkadziesiąt milionów euro!

Jak wziąć udział w loterii Eurojackpot?

Wystarczy odwiedzić jedną z kolektur bądź punkt sprzedaży Lotto, wybrać czysty blankiet i skreślić 5 z 50 liczb, oraz 2 z 10 liczby specjalne. Następnie z blankietem udać się do kasy, zapłacić za jeden los, którego koszt to 12,50zł. Możemy także od razu poprosić w kasie o wydrukowanie kuponu z automatycznie wylosowanymi liczbami na chybił-trafił. Kupony Eurojackpot są także dostępne na stronie internetowej loterii.

Losowanie Eurojackpot – kiedy poznajemy wyniki?

W odróżnieniu od Lotto, w Eurojackpot mamy tylko jedno losowanie, które odbywa się w każdy piątek o godzinie 20:00. Natomiast o godzinie 21:00 losowanie możemy obejrzeć z odtworzenia na stronie internetowej Lotto. Wygrane możemy odbierać zarówno w euro jak i w złotówkach. Nagrody poniżej 2280zł są do odebrania w kolekturach Lotto. Po wyższe nagrody musimy udać się do kas Totalizatora Sportowego.

Rekordowe wygrane Eurojackpot

90 milionów euro czyli około 375 milionów złotych! Szczęśliwym zwycięzcą był Czech, który taką wygraną zgarnął 15 maja 2015 roku. Ciężko byłoby wymienić wszystkie rzeczy, na które stać byłoby tego szczęśliwego gracza. W Polsce aktualnie najwyższą wygraną jest 1,2 miliona złotych. Jednakże osób, które wygrały w Eurojackpot jest już ponad setka. A to za sprawą dwunastostopniowego systemu wygranych.

Minimalne wygrane zapewni trafienie trzech liczb. To jest: trzech liczb 10, dwóch liczb z 10 i jednej specjalnej, bądź też 1 liczb z 10 i dwóch specjalnych. Najwyżej nagradzany jest ten pierwszy scenariusz. Co ciekawe, już przy trafieniu pięciu liczb, mamy szanse na zgarnięciu kilkuset tysięcy złotych, dlatego też, warto próbować swoich sił w europejskiej loterii EuroJackpot.

Porównanie Lotto i Eurojackpot

Na koniec podsumujemy obie te loterie i wskażemy podstawowe różnice, w których się różnią. Większe wygrane są oczywiście po stronie Eurojackpot, jednak pamiętajmy, że w Lotto mamy trzy losowania w tygodniu zamiast jednego.

System gry:

Eurojackpot: 5 z 50 liczb, oraz 2 z 10 liczb specjalnych

Lotto: 6 z 49 liczb

Gwarantowana nagroda główna:

Eurojackpot: 41 500 000zł

Lotto: 2 000 000zł przy tradycyjnym kuponie i 6 000 000zł przy zakupie dodatkowych losów

Cena jednego kuponu:

Eurojackpot: 12,50zł

Lotto: 3zł za podstawowy kupon, 7zł za kupon z dodatkami

Losowania:

Eurojackpot: Piątek, godz. 20

Lotto: Wtorek, Czwartek, Sobota, godz. 21:40

Rekordowa wygrana:

Eurojackpot: 375 000 000zł

Lotto: 36 700 000zł

Prawdopodobieństwo trafienia wszystkich liczb:

Eurojackpot: 1 do 95 344 200

Lotto: 1 do 13 983 816