Kryptowaluty - Jak zarabiać Bitcoiny?

W jakie kryptowaluty inwestować?

W jakie kryptowaluty inwestować

Najlepsze waluty cyfrowe 2017-2018, w jakie kryptowaluty inwestować?

Kryptowaluty – pojęcie, które na rynku wywołuje bardzo mieszane uczucia. Poprzez oburzenie i kpinę ze strony niektórych ekspertów do spraw inwestycji, po zachwyt oraz nieograniczony optymizm u ogromnej rzeszy inwestorów. Nie ulega wątpliwości, że jedni i drudzy mają w swojej opinii sporo racji. Tak, kryptowaluty to wielkie bańki spekulacyjne. Nie mają realnej wartości, ich ceny są predysponowane przez nastawienie inwestorów oraz zapotrzebowanie ze strony Internautów.

Tyle tylko, że zapotrzebowanie Internautów jest ogromne. Coraz więcej platform obsługuje wygodne płatności kryptowalutami. Coraz więcej osób pragnie również wydobywać kryptowaluty i w ten sposób zarabiać na wirtualnych pieniądzach. Dlatego też, ich wartość będzie ciągle rosła aż do momentu, gdy rynek nie przesyci się kryptowalutami oraz ich nadmiarem. To jednak w najbliższym czasie nam nie grozi. W jakie kryptowaluty warto zatem inwestować?

Na czele niezmiennie Bitcoin

No cóż, przede wszystkim Bitcoin. To absolutna podstawa. Jego wartość jest niewyobrażalna. W latach 2014 – 2016 były okresy, w których Bitcoin kosztował kilkaset złotych. Jednak na przełomie roku 2016/2017 nastąpił ogromny przełom i jazda kolejką górską na szczyt. Aktualnie, wartość Bitcoina wynosi 32,100 PLN. Ażeby wyrazić jak niesamowite i nieoczekiwane zmiany wartości waluta ta potrafi osiągać, powiedzmy, że jeszcze w piątek, jeden Bitcoin kosztował poniżej 30 tysięcy złotych.

Oczywiście, aby inwestować w Bitcoina, trzeba mieć spore nakłady finansowe. Oczywiście, nie musimy dysponować tak ogromnymi kwotami, ponieważ waluta dzieli się na pomniejsze Satoshi, które stanowią mały ułamek Bitcoina. Możemy więc inwestować dowolne kwoty, ale wydaje się, że jakiekolwiek satysfakcjonujące zyski można uzyskiwać dysponując kwotą kilku tysięcy złotych. Co po za Bitcoinem? Opcji absolutnie nie brakuje! Możemy wybierać spośród tańszych, ale dobrze stojących pochodnych Bitcoina: Bitcoin Cash czy Bitcoin Gold.

W jakie kryptowaluty inwestować po za Bitcoinem?

Ogromną popularnością cieszy się również Ethereum oznaczane na rynkiem symbolem ETH. Jego wartość na ten moment wynosi aż 1,611 PLN, co również stanowi bardzo dobrą granicę. Wykresy ceny tej waluty jasno wskazują, że walor znajduje się w trendzie wzrostowym. Jak większość kryptowalut dostępnych na rynku. Warto również przyglądać się zmianom kursu waluty wirtualnej DASH, która potrafi zaskakiwać wielki wzrostami, ale i spadkami. To jednak pozwala na korzystne kupowanie w tańszej cenie, by później sprzedać z dużym zyskiem.

Ponadto, warto również obserwować takie kryptowaluty jak: Litecoin, Zcash czy Monero. Gdzie możemy inwestować w kryptowaluty? Oczywiście u internetowych traderów rynku Forex, którzy pozwalają kupować nie tylko prawdziwe waluty, ale również waluty wirtualne. Należy jednak pamiętać, że inwestycje wymagają budżetu początkowego. Warto by nie był on niższy niż te kilka tysięcy złotych, które pozwalają zdywersyfikować nasz portfel inwestycyjny i ograniczyć ryzyko strat w przypadku, gdyby jedna z baniek spekulacyjnych jednak pękła z dużym hukiem.

To również może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>