Loterie internetowe - ciekawostki, aktualności i wyniki Eurojackpot

Wielka kumulacja Eurojackpot – 342 miliony do wygrania!

W ostatnich ośmiu tygodniach wciąż nie padła główna nagroda w europejskiej loterii Eurojackpot. Już w najbliższy piątek gracze staną przed szansą zgarnięcia aż 342 milionów złotych! Na ten moment jest to oczywiście największa kumulacja Eurojackpot jaka była dostępna dla graczy z Polski. Co więcej, jeżeli kolejne losowanie nie przyniesie zwycięzcy, wyrównany zostanie oficjalny rekord loterii kiedy to kumulacja sięgnęła 90 milionów euro. Taka sytuacja miała miejsce dwukrotnie. W roku 2015 i 2016. Wtedy jednak licznik się zatrzymał. Czy tym razem będzie inaczej?

Rekordowa sprzedaż kuponów Eurojackpot

Tak astronomiczna pula nagród skłania coraz większą liczbę graczy do spróbowania swojego szczęścia w popularnej loterii. Wiele osób, które do tej pory nie zdecydowały się na zakup blankietu, w najbliższy piątek planują być jednym z graczy, którzy z niecierpliwością czekają na ogłoszenie wyników. 342 miliony złotych to kwota, która pozwoliłaby żyć w luksusie nam, naszym dzieciom, wnukom, a najprawdopodobniej także prawnukom. Oczywiście pod warunkiem rozsądnego zarządzania pieniędzmi. Jest to bardzo trudne zadanie, ponieważ jak pokazuje historia, zdarzały się przypadki osób, które były w stanie roztrwonić podobne wygrane w przeciągu kilku lat.

Kumulacja Eurojackpot – zasady gry

Dla wszystkich nowych graczy, którzy planują zakupić swój pierwszy kupon, przypominamy zasady jednej z najpopularniejszych loterii w Europie. Gracze mają za zadanie wskazać pięć liczb z zakresu 1-50, a także dwie liczby specjalne z przedziału 1-10. Aby zgarnąć główną pulę należy bezbłędnie wytypować wszystkie siedem numerów. I choć prawdopodobieństwo takiego szczęścia jest niezwykle małe, chętnych nie brakuje. W końcu w Polsce do tej pory jeszcze nikomu nie udało się ustrzelić szczęśliwej „siódemki”. A jednak zdarzały się przypadki graczy, którzy wygrywali ponad milion złotych trafiając sześć, a nawet pięć prawidłowych liczb. Jeden kupon Eurojackpot kosztuje 12,50 PLN. Możemy go zakupić w kolekturach Lotto, a także w sieciach sklepów Żabka oraz Kolporter. Istnieje także możliwość gry przez Internet na oficjalnej stronie Eurojackpot.

Za dwa tygodnie kumulacja Eurojackpot wyniesie 100 milionów Euro?

Na ten moment w historii Eurojackpot nie było jeszcze kumulacji, która przekroczyłaby barierę 100 milionów Euro. Pod tym względem zdecydowanym rekordzistą jest loteria EuroMillions. W roku 2011 mieliśmy tam do czynienia z kumulacją ponad 205 milionów Euro. Wygrana ta padła łupem jednego gracza z Wielkiej Brytanii. Na Starym Kontynencie istnieje jeszcze jedna loteria, która rekordem kumulacji przebija Eurojackpot. Jest nią włoskie SuperEnalotto. W tej grze mieliśmy do czynienia z kumulacją blisko 150 milionów euro. To jednak wciąż „niewielkie” kwoty porównując do światowego rekordu odnotowanego w Stanach Zjednoczonych. Na początku 2016 roku w loterii Powerball można było bowiem wygrać aż 1,5 miliarda dolarów!

To również może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>