Kryptowaluty - Jak zarabiać Bitcoiny?

Wydobywanie Bitcoin – co musisz wiedzieć na ten temat?

wydobywanie bitcoin

W ostatnim czasie, popularność kryptowalut jest coraz większa. Duży wpływ ma na to oczywiście kurs Bitcoina, który na ten moment jest warty blisko 30 tysięcy złotych. Niektórzy eksperci nazywają kryptowaluty niebezpiecznymi bańkami spekulacyjnymi, nie ulega jednak wątpliwości, że na ten moment są one dla wielu osób niezwykle dochodowe. Czy wydobywanie Bitcoin jest zadaniem trudnym? Absolutnie nie, niemniej jednak, bardzo kosztowny

Wydobywanie Bitcoin – podstawowe informacje

Bitcoin pojawił się kilka lat temu. Wtedy nikt nie dawał nadziei, że ten pomysł się sprawdzi.  Jego autorem jest Satoshi Nakamoto, to jednak pseudonim za którym stoi grupa osób. Prawdopodobnie, głównym celem grupy było stworzenie sieci peer-to-peer, w której użytkownicy Internetu mogą dzielić się mocą obliczeniową swojego komputera i w ten sposób wydobywać kryptowaluty. Przez kilka pierwszych lat pojawiały się duże zawirowania, a wartość Bitcoina wahała się w granicach kilkudziesięciu dolarów. Osoby, które zachowały walutę, dziś mogą ja sprzedać za ogromne pieniądze. A kurs Bitcoina wciąż rośnie ze względu na ogromne zainteresowanie.

Obecnie, komputer przeciętnego użytkownika sieci nie nadaje się do kopania Bitcoinów. Do tego potrzeba ogromnej mocy obliczeniowej. Wiele osób zainwestowało więc w specjalne koparki, które są niezwykle nowoczesnymi komputerami o znakomitych parametrach sprzętowych. Stosuje się w nich kilka kart graficznych, które stanowią o sile danej koparki. Koszt takich urządzeń jest bardzo różny i waha się od kilku tysięcy złotych za podstawową koparkę, do najnowocześniejszych komputerów zdolnych generować zysk w wielkości kilkuset dolarów dziennie. Za najlepsze koparki trzeba jednak zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Inwestycja kosztowna, ale na ten moment, bardzo opłacalna, ponieważ koszt zakupu koparki zwraca się po kilku miesiącach pracy. Następnie, urządzenie generuje czysty zysk. Warto wspomnieć, że Bitcoin jest mocno „wyczyszczoną” kryptowalutą. Do obiegu trafiło 21 milionów Bitcoinów. Wydobytych zostało już ponad 16,5 miliona. Wciąż nie brakuje jednak chętnych do poszukiwania tej właśnie kryptowaluty. Mocno oczyszczone złoża Bitcoina nie stanowią przeszkody, ponieważ nowe kryptowaluty rosną jak grzyby po deszczu. Niektóre z nich osiągają coraz lepsze ceny.

Jakie kryptowaluty warto wydobywać?

Mamy więc Ethereum warte blisko 400 dolarów. Mamy również Dash warte ponad 550 dolarów. Bardzo dobrze stoją notowania Monero, Litecoina oraz ZCash. Mając dostęp do nowoczesnej koparki możesz wydobywać wszystkie kryptowaluty i generować czysty zysk. Koszty zużycia energii, choć niemałe, są bardzo niewielkie w porównaniu z generowanym dochodem.

Zanim jednak wybierzesz koparkę, musisz dokładnie sprawdzić jej moc obliczeniową, którą podaje producent/autor urządzenia. Niektóre urządzenia są bowiem lepiej lub gorzej skonfigurowane pod kątem danej kryptowaluty. Wszystkie jednak są oczywiście reklamowane jako idealny sposób na wydobywanie Bitcoin. W sieci znajdziesz również kalkulatory, które pozwolą sprawdzić Ci dokładne wydobycie na podstawie mocy obliczeniowej. W ten sposób możesz ocenić opłacalność inwestycji oraz zdecydować się na najlepszą i najbardziej dochodową koparkę.

To również może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>