Konkursy w internecie - aktualna baza konkursów i nagród

Wygraj smartfon Honor 9 w konkursie PCLab.pl

Jak zdobyć smartfon Honor 9?

Honor to stosunkowo młoda marka zajmująca się produkcją smartfonów. Producent wciąż stara się zbudować popularność na polskim rynku gdzie dominuje przywiązanie to bardziej znanych producentów jak chociażby: LG, Sony, Samsung, Nokia, Apple czy Huawei. Ten ostatni zajmuje się zresztą tworzeniem własnym smartfonów na bazie modeli Honor. W konkursie przygotowanym przez serwis PCLab.pl mamy jednak możliwość zdobycia oryginalnego telefonu Honor 9, którego cena wynosi około 1800 – 2000 PLN.

Na czym polega zadanie konkursowe?

To prawdziwe wyzwanie kreatywności, w którym konieczna jest wiedza na temat sformułowań wykorzystywanych przez geeków, czyli miłośników informatyki, którzy często wtrącają trudne pojęcia ze swojego zakresu wiedzy, całkowicie niezrozumiałe przez osoby postronne. Pierwszą częścią Twojego zadania jest napisanie dialogu dwóch osób prowadzących rozmowę w języku geeków. Całość musi być oczywiście logiczna i kreatywna, a tematem takiego dialogu ma być smartfon Honor 9.

Po wykonaniu pierwszej części zadania, teraz musisz przetłumaczyć dialog na rozmowę zrozumiałą dla każdego człowieka. Pojęcia geekowskie musisz zatem zastąpić na słowa powszechnie używane przez wszystkich. Całość zadania ma oczywiście bardzo humorystyczny charakter, dlatego w tym konkursie niezbędne są: kreatywność i poczucie humoru. Dodatkowo, znajomość profesjonalnych pojęć języku geeków, a także wiedza na temat smartona Honor 9. Dialogi mają bowiem dotyczyć specyfikacji sprzętowej smartfona.

Przykładowe zdanie w języku geeków i z tłumaczeniem:

Rozmówca 1: Dlaczego poleciłbyś Honor 9 swoim znajomym?

Rozmówca 2: Największą zaletą jest chyba podkręcony CPU z czterema Corteksami A73, dodatkowo genialny GPU w postaci Mali G71MP8. Pod względem gamingowym sprzęt wymiana i zapewnia dobre FPS-y i ARM-y.

A w tłumaczeniu: Telefon jest wyposażony w bardzo dobre podzespoły, dlatego świetnie nadaje się do gier.

Sam nie jestem zbyt zaznajomiony z językiem geeków, więc od razu uprzedzam, że mój przykład do najlepszych nie należy! Ale prezentuje ogólny zamysł tego konkursu. Na wykonanie zadania mamy czas do 5 stycznia 2018 roku. Konkurs odbywa się na forum internetowym PCLab.pl.

Do wygrania w konkursie:

3x Smartfon Honor 9

To również może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>