Loterie internetowe - ciekawostki, aktualności i wyniki Eurojackpot

Wyniki Eurojackpot: Rekordowa wygrana w Polsce

wyniki eurojackpot

Wyniki Eurojackpot 24.11.2017

Ostatnie losowanie najpopularniejszej europejskiej loterii przyniosło nowy rekord najwyższej wygranej w Polsce. Do tej pory, rekord należał do mieszkańca Łańcuta, który pod koniec września zdobył wygraną drugiego stopnia, która wyniosła ponad 2,5 miliona złotych. Na razie nie znamy miejscowości, do której powędruje aktualny rekord. Wiemy jednak, że rekordzista również ustrzelił nagrodę drugiego stopnia co przyniosło mu kwotę 5,815,561 PLN.

Jak zatem widzimy, w Eurojackpot nie trzeba trafić wszystkich siedmiu liczb aby zostać milionerem. Nagroda drugiego stopnia wymaga bowiem prawidłowego wytypowania pięciu liczb i jeden liczby specjalnej. W piątkowym losowaniu odnotowaliśmy również nagrodę pierwszego stopnia, mieszkaniec Danii wzbogacił się o ponad 43 miliony złotych. W przyszłym losowaniu również powalczymy o 10 milionów euro.

Mieszkańcy Polski są w uprzywilejowanej pozycji ze względu na to, że nasz kraj nie znajduje się w strefie Euro. Niekorzystny kurs złotówki do euro powoduje, że najwyższa wygrana w Polsce jest dodatkowo wzbogacana o nadwyżkę wynikającą właśnie z kursów walut. Przypomnijmy, że w loterii Eurojackpot naszym zadaniem jest prawidłowe wytypowanie siedmiu liczb. Pięciu z zakresu 1-50 oraz dwóch specjalnych z zakresu 1-10. W ostatnim losowaniu, które nagrodę główną przyniosło Duńczykowi padły następujące wyniki Eurojackpot: 11, 16, 18, 22, 43 (7, 8).

Kupony do Eurojackpot możemy zakupić w kolekturach Lotto oraz sieci sklepów Żabka. Jeden kupon kosztuje 12,50 PLN. Losowania odbywają się co tydzień, w piątki między godziną 20, a 21 w Helsinkach. Retransmisje losowania można zobaczyć na oficjalnej stronie internetowej Lotto. W naszym serwisie znajdziecie obszerny poradnik opisujący wszystkie informacje na temat loterii Eurojackpot. W loterii tej co tydzień można wygrać 10 milionów euro. Najwyższa wygrana w historii odnotowana została w Czechach w 2015 roku oraz w Niemczech w 2016 roku i wyniosła aż 90 milionów euro!

To również może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>