Loterie internetowe - ciekawostki, aktualności i wyniki Eurojackpot

Wyniki Eurojackpot – bank został rozbity w Finlandii

wyniki eurojackpot

Wyniki Eurojackpot 09.02.2018 – 7, 8, 24, 34, 46 (4, 8)

Znamy najświeższe wyniki eurojackpot. Pula nagród w Eurojackpot rosła nieprzerwanie od początku grudnia ubiegłego roku. Dwa tygodnie temu pułap osiągnął maksymalną granicę kumulacji w wysokości 90 milionów Euro. Zgodnie z zasadami loterii, w przypadku kolejnych losowań bez wygranej I stopnia, niezdobyte pieniądze przechodzą do puli nagród II-stopnia. 9 lutego kumulacja została przerwana w Finlandii. Szczęśliwy zwycięzca jako jedyny trafił wszystkie liczby i zgarnął 90 milionów Euro.

Trzecia taka wygrana w historii Eurojackpot

Do tej pory tylko dwa razy w historii kumulacja Eurojackpot osiągnęła swój maksymalny próg. W roku 2015 główna nagroda została odnotowana w Niemczech, natomiast rok później w Czechach. 9 lutego do grona szczęśliwych Państw mogących pochwalić się rekordową wygraną Eurojackpot dołączyła także Finlandia. Rozbicie banku oznacza, że w kolejnym losowaniu (16 luty) wracamy do minimalnego progu gwarantowanej nagrody głównej – 10 milionów Euro.

Prawdopodobieństwo wygranej w Eurojackpot

W szkołach średnich, w trakcie zajęć na temat rachunku prawdopodobieństwa, uczniowie często mają za zadanie wykazać się praktycznymi zdolnościami i wyliczyć szanse wygranej w Lotto lub Eurojackpot. My nie będziemy tu dokonywać skomplikowanych obliczeń, natomiast podamy gotowy wynik. W przypadku Lotto, prawdopodobieństwo trafienia głównej nagrody to 1 do 13,983,816. W przypadku Eurojackpot mamy więcej liczb i prawdopodobieństwo sięga 1 do 95,344,200. Małe szanse zgarnięcia astronomicznej nagrody nie zniechęca jednak uczestników, którzy marzą o wygranej życia, która byłaby w stanie odmienić życie swoje oraz ich bliskich.

Wysokie nagrody II-stopnia

Ze względu na to, ze główna nagroda nie padła dwukrotnie po osiągnięciu maksymalnego progu 90 milionów dolarów, spora suma pieniędzy, bowiem 30 milionów, trafiła do puli nagród II stopnia. W piątkowym losowaniu aż osiem osób z czterech państw europejskich wzbogaciło się o ponad 3,5 miliona euro trafiając prawidłowo pięć liczb głównych oraz jeden numer dodatkowy. To rekordowe wygrane II-stopnia jakie zostały odnotowane w loterii Eurojackpot.

Wysokie wygrane Eurojackpot także w Polsce

W Polsce natomiast padły dwie wygrane III stopnia. Zwykle kwoty przyznawane za taką wygraną są nieco niższe, jednak Polacy mogą liczyć na dodatkowy zysk ze względu na niekorzystny przelicznik polskiej waluty do euro. Tym samym, dwie osoby z Polski, które trafiły prawidłowo pięć liczb z siedmiu, zdobyły bardzo pokaźną kwotę w wysokości 625 tysięcy złotych. Już a najbliższy piątek 16 lutego kolejne losowanie Eurojackpot, w którym można wygrać 10 milionów Euro.

Kupony na tą loterię możemy zakupić w kolekturach Lotto, a także w sieciach sklepów Żabka oraz Kolporter. Jeden blankiet kosztuje 12,50 PLN. Zadaniem gracza jest wskazać pięć liczb z przedziału 1-50 oraz dwóch numerów specjalnych z zakresu 1-10. Wyniki Eurojackpot możemy poznać w każdy piątek o godzinie 21:00.

To również może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>